Η λίστα ιστολογίων μου

Πέμπτη, 14 Δεκεμβρίου 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 16 ΕΩΣ 20 ΔΕΚ 2017



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 16 ΕΩΣ 20 ΔΕΚ  2017

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 16 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2017
Γήπεδο PAOK SPORTS ARENA                  16:30   ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
Διαιτητές:  Πηλοϊδης-Διαμαντής-Σταματόπουλος
Γραμματεία:  Κούλλιας – Βαρυτιμίδης -  Σακάρογλου - Λεονταρά
Κομισάριος:  Παραλικίδης
Γήπεδο ΕΑΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                              18:30   Γ.Σ ΛΑΡΙΣΑΣ ΦΑΡΟΣ - ΚΟΡΟΙΒΟΣ
Διαιτητές:  Σχινάς-Θεονάς-Τζιοπάνος
Κομισάριος:  Μόρφη
Γήπεδο Κ.Γ. Τ. ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ                       18:30  ΚΥΜΗ - ΑΡΗΣ
Διαιτητές:  Αναστόπουλος-Δεσλής-Τζαφλέρης
Κομισάριος:  Δεσάρτης
Γήπεδο ΚΔΓ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ                              18:30   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ   - ΤΡΙΚΑΛΑ
Διαιτητές:  Μάνος-Πουρσανίδης Κ.-Παντελίδης
Κομισάριος:  Κορασίδης
ΚΥΡΙΑΚΗ 17 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2017
Γήπεδο ΟΑΚΑ                                               15:00  ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΡΕΘΥΜΝΟ 
Διαιτητές:  Γεωργιάδης-Σκούτας-Παπαθανασίου
Κομισάριος:  Τεφτίκης
Γήπεδο ΔΑΚ ΤΟΦΑΛΟΣ                               18:00   ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΚΟΛΟΣΣΟΣ      
Διαιτητές:  Πουρσανίδης Γ.-Μαγκλογιάννης-Ξενικάκης
Κομισάριος:  Θεοδοσόπουλος
Γήπεδο Σ.Ε.Φ                                                17:30   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΛΑΥΡΙΟ
Διαιτητές:  Μπήτης-Κατραχούρας-Λόρτος
Κομισάριος:  Σταύρου

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 16 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2017
Γήπεδο Π. ΣΑΛΠΕΑΣ                            17:00  ΕΘΝΙΚΟΣ  - ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
Διαιτητές:  Αναστόπουλος Αντ.-Κυριακόπουλος-Κωνσταντινίδου
Κομισάριος:  Ντάβαρης
Γήπεδο ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ                     17:00   ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
Διαιτητές:  Πιτσίλκας Β.-Καλογερόπουλος Λ.-Ξέρας
Κομισάριος:  Κανελλόπουλος
Γήπεδο ΑΘΛ.ΚΕΝΤ.ΔΑΙΣ                     17:00  ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ
Διαιτητές:  Μαλαμάς-Δημόπουλος-Λιότσιος
Κομισάριος:  Άκελ
Γήπεδο ΑΝΤ. ΤΡΙΤΣΗΣ                         17:00  ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Διαιτητές:  Ψαριανός-Ανδρικόπουλος-Καλδίρης
Κομισάριος:  Ελευθεριάδης
Γήπεδο ΨΥΧΙΚΟΥ                                 17:00   ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ -  ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ   
Διαιτητές:  Τσούνας-Κοτσιμπός-Καρακάσης
Κομισάριος:  Καρούσης
Γήπεδο ΥΜΗΤΤΟΥ                                17:00   ΑΜΥΝΤΑΣ - ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ       
Διαιτητές:  Παναγιώτου-Χαλαμπαλάκης-Ρίζος
Κομισάριος:  Μουζάκης Στ
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ                    17:00   ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Διαιτητές:  Συμεωνίδης-Ταρενίδης Στ.-Σιμητόπουλος
Κομισάριος:  Κηπουρίδης
Γήπεδο ΠΕΡΙΒΟΛΑΣ                            19:00   ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ -  ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
Διαιτητές:  Γερακίνης-Φακίτσας-Τσουμαχίδης
Κομισάριος:  Θεοδωρόπουλος
ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2017
Γήπεδο ΕΑΚ ΛΑΡΙΣΑΣ ΑΛΚΑΖΑΡ                 17:00  ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ -  ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
Διαιτητές:  Μπήτης-Ξενικάκης-Τζίμα
Κομισάριος:  Βαρνάς
Γήπεδο ΑΓ. ΘΩΜΑ ΑΜΑΡ.                           17:00  ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
Διαιτητές:  Κωνσταντινόπουλος-Τσαχάκης-Γιακείμη
Κομισάριος:  Δούκας
Γήπεδο ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ                                    17:00  ΗΡΑΚΛΗΣ - ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
Διαιτητές:  Τζαφλέρης-Παγώνης-Ζαχαρής
Γραμματεία:  Γαλάνη – Μισιρλόγλου - Σκαλιστής
Κομισάριος:  Γκούμας
Γήπεδο Α.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ                           18:00   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -  ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ      
Διαιτητές:  Δεσλής-Παντελίδης-Αναστόπουλος Αντ
Κομισάριος:  Βιδάλης
Γήπεδο ΤΡΙΠΟΛΗΣ                                      17:00   ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ    
Διαιτητές:  Βαρδάλος-Κατραχούρας-Καρπάνος
Κομισάριος:  Κουκάκης
Γήπεδο ΑΓΙΑΣ                                              17:00   ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ  -  ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
Διαιτητές:  Πουρσανίδης Κ.-Τζιοπάνος-Κοϊμτζόγλου
Κομισάριος:  Αγορογιάννης
Γήπεδο ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ                                    17:00   ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ
Διαιτητές:  Παφίλης-Τσιαπλής-Ελευθεριάδης
Κομισάριος:  Μανάσης
Γήπεδο ΕΑΚ ΠΑΠΑΓΟΥ                             17.00 ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
Διαιτητές:  Μαλαμάς-Τσούνας-Νάστος
Κομισάριος:  Παλάτος
ΛΟΙΠΕΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 17 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2017
Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΔΑΚ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ                    17:00  ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚ. -  ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ
Διαιτητές:  Νάστος-Τσιμπούρης
Κομισάριος:  Πατσαντζόπουλος
Γήπεδο ΔΑΚ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ                     17:00  ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ - ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
Διαιτητές:  Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.
Γραμματεία:  Φωστηρίδου – Κωτσόβολος - Ηλιάσκος
Κομισάριος:  Πολυχρονίδης
Γήπεδο ΓΕΦΥΡΑΣ                                     17:00  ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ -  ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ
Διαιτητές:  Παγώνης-Κατωτικίδης
Γραμματεία:  Δαουλτζής – Μαρβάκης – Παπαδόπουλος Κ.
Κομισάριος:  Σακελλαρίου
Γήπεδο Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ                            17:00  ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ. -  ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
Διαιτητές:  Ντούρας-Μπακάλης
Κομισάριος:  Θωμόπουλος
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ                           17:00  ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ - ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ
Διαιτητές:  Παπαδόπουλος Θ.-Ελευθεριάδης
Κομισάριος:  Βόντζας
Γήπεδο ΠΑΛΑΜΑ                                     17:00  ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ -  ΑΝΑΤΟΛΙΑ
Διαιτητές:  Τσιαπλής-Παπανικολάου
Κομισάριος:  Γκαρτζονίκας
Γήπεδο ΔΑΚ ΑΛ.ΔΗΜΟΓΛ.                     17:00  ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Διαιτητές:  Φουτζήλας-Πετανίδου
Κομισάριος:  Μπρίγκος

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (3ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΜΠΑΡΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ                  17:00    ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚ. -  ΝΙΚΟΠΟΛΗ
Διαιτητές:  Παπαδόπουλος Χ.-Κουκουλεκίδης
Κομισάριος:  Κουσαϊτης
Γήπεδο Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΒΟΛΟΥ                     17:00    ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ -  ΦΑΙΑΚΑΣ
Διαιτητές:  Κοϊμτζόγλου-Καρκαλέτσης
Κομισάριος:  Μόρφης Στ
Γήπεδο ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ                          17:00   ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. -  ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ.
Διαιτητές:  Σιταρίδης-Τζιοπάνος Γ.
Κομισάριος:  Ελευθεριάδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ                            17:00  ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ -  ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ
Διαιτητές:  Κοτσίρης-Ελ Ανύ
Κομισάριος:  Μπέστιας
Γήπεδο ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                    17:00    ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ -   ΖΕΦΥΡΟΣ 02
Διαιτητές:  Λελούδας-Γεωργούλης
Κομισάριος:  Χαραλάμπης
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ                 17:00      ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ -  ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ
Διαιτητές:  Αγραφιώτης Ιωαν.-Πράττος
Κομισάριος:  Πλεξίδας
Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (4ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ                        18:00  ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ  
Διαιτητές:  Κοντογιάννης-Λεκατσάς
Γραμματεία:  Ταρπάγκου Α. – Διμπιτούζης Α. - Μιχαηλίδου
Κομισάριος:  Αστρεινίδης
Γήπεδο ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ     ( 20/12 )         18:00  ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ - ΧΑΝΘ
Διαιτητές:  Καρακώστας-Παζώλης
Κομισάριος:  Παπαγεωργίου
Γήπεδο ΔΑΚ ΣΙΝΔΟΥ                           18:00  ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ - ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Διαιτητές:  Παπαγεωργίου-Παπαγερίδης
Γραμματεία:  Τσακαλάκης – Γιοβανούδα - Σακαλής
Κομισάριος:  Φωτιάδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΕΛΕΥΘΡΟΥΠΟΛΗΣ        18:00  ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ
Διαιτητές:  Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
Κομισάριος:  Στουπίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ                18:00   ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗ -  ΜΕΝΤ
Διαιτητές:  Δημάδης-Εκίζογλου
Κομισάριος:  Γκουρτζελίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΕΥΟΣΜΟΥ                      18:00  ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜ.
Διαιτητές:  Γαζέτας-Τσούλης
Γραμματεία:  Τόλιου – Μπάρμπας - Ανανιαδης
Κομισάριος:  Μήτσιου
Γήπεδο ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ                          18:00  ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ -  ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ   
Διαιτητές:  Σαρακενίδης-Χατζημπαλίδης
Γραμματεία:  Μπενάκη Α. – Κουκουβίνου - Τουκμενίδου
Κομισάριος:  Τζιοπάνος

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Γήπεδο  ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ                         13:00  ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ -  ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
Διαιτητές:  Καμήτσος-Κρεσταινίτης
Κομισάριος:  Κανελλόπουλος
Γήπεδο Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ                14:00  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 
Διαιτητές:  Χατζημάρκος-Καρανικόλα Αλ
Κομισάριος:  Γολεγού
Γήπεδο ΕΣΠΕΡΟΥ                                   14:00  ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
Διαιτητές:  Πολυχρόνης-Φασόλης
Κομισάριος:  Δούκας
Γήπεδο ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                       14:30  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  -  ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  
Διαιτητές:  Πόντας-Λύρας
Κομισάριος:  Ηπιώτης
Γήπεδο  ΕΑΚ ΒΟΛΟΥ                           12:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. -  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ      
Διαιτητές:  Θεοδώρου-Λουλουδιάδης
Κομισάριος:  Γκουντέλιας
Γήπεδο  ΠΑΟΚ                                        14:00  ΠΑΟΚ -  ΔΑΦΝΗ
Διαιτητές:  Παργιανόπουλος-Δολγύρας
Γραμματεία:  Πασχαλίδου – Κάτσης - Λιούτσιας
Κομισάριος:  Δροσόπουλος
  
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ                    13:30     ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜ. - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ
Διαιτητές:  Αγραφιώτης Γρ.-Δέλλας
Γραμματεία:  Κωνσταντίνου – Παληογιάννη - Βουδούρης
Κομισάριος:  Ανδρίτσος
Γήπεδο ΣΙΔ. ΣΤΑΘΜΟΥ                          14:00    ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛ - ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ
Διαιτητές:  Καλέσης-Θεοδωρίδης
Κομισάριος:  Παπαπέτρου
Γήπεδο Δ.ΚΡΑΧΤΙΔΗΣ                            12:00    ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΑΡΗΣ 
Διαιτητές:  Χρυσάφης-Χατζηκώστας
Κομισάριος:  Στουπίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΣΕΡΡΩΝ                             13:00   ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ -  ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ
Διαιτητές:  Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ
Κομισάριος:  Γιαβρής
Γήπεδο ΑΓ.ΘΩΜΑ ΛΑΡ.                          14:00    ΟΛΥΜΠΙΑ  ΛΑΡΙΣΑΣ - ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
Διαιτητές:  Μπάρδας-Τσάλας
Κομισάριος:  Μπεκιάρης
Γήπεδο ΧΡ.ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ                   13:00    ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ - ΗΡΑΚΛΗΣ
Διαιτητές:  Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Κομισάριος:  Σαλικίδης

ΤΡΙΤΗ 19 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2017
Γήπεδο ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ                              19:30 (;)        ΑΡΗΣ - ΝΙΜΠΟΥΡΚ
Γραμματεία:  Προεστού – Καραγεωργόπουλος – Πισκιούλης - Μπουρνάς
Κομισάριος:  




ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
        Να ενημερώνονται όλοι ότι.    
…….Στους Διεθνείς αγώνες, οι κριτές πρέπει να είναι στο γήπεδο μιάμιση ώρα ( 90 λεπτά ) πρίν από την έναρξη του αγώνα, για συντονισμό με διαιτητές και κομισάριο.
…..Στους αγώνες της Α1 Εθνικής κατηγορίας ανδρών και Διεθνείς, οι κριτές θα φορούν μαύρο σακκάκι, λευκό πουκάμισο και  γραβάτα, εκτός και αν η γηπεδούχος έχει δικές της μπλούζες που διαθέτει μόνο για τον αγώνα.
…..Σε όλους τους αγώνες Εθνικών Κατηγοριών  και Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών θα φορούν τους μέν ανοιξιάτικους και καλοκαιρινούς μήνες ασπρο πουκαμισο ή μπλουζακι , τους δε χειμερινούς σκούρο μπλέ μπουφάν.      
….  Υπενθυμίζεται η υποχρέωση, εάν κάποιος κριτής δεν έχει παρουσιαστεί 20 λεπτά πρίν από την έναρξη του αγώνα, ο χειριστής των 24’’ πρέπει να ενημερώνει οπωσδήποτε για την μη παρουσίαση.
….Δέν επιτρέπεται η αλλαγή καθηκόντων μεταξύ των οριζομένων κριτών.
….Κατα τη διάρκεια του αγώνα, ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ.