Η λίστα ιστολογίων μου

Πέμπτη, 8 Δεκεμβρίου 2016

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 10 ΕΩΣ 11 ΔΕΚ 2016



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 10 ΕΩΣ 11 ΔΕΚ  2016

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Γήπεδο Δ.Κ.Γ. ΗΛΙΔΑΣ                                    17:00   ΚΟΡΟΙΒΟΣ  - ΤΡΙΚΑΛΑ            
Διαιτητές: Σχινάς-Πουρσανίδης Κ.-Σκούτας
Κομισάριος: Παπαδόπουλος Γ
Γήπεδο ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ                                   17:00   ΑΡΗΣ - ΚΥΜΗ       
Διαιτητές:  Καρακατσούνης-Τζαφλέρης-Ταρενίδης Στ.
Γραμματεία:  Κάτσης – Αστερνός – Ακριτίδης - Σαραφοπούλου
Κομισάριος:  Δροσόπουλος
Γήπεδο Κ.Γ. Δ.ΤΟΦΑΛΟΣ                                17:00   ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ - ΠΑΟΚ         
Διαιτητές: Πουρσανίδης Γ.-Ανδρικόπουλος-Μαλαμάς
Κομισάριος: Θεοδωρόπουλος
Γήπεδο ΒΕΝΕΤΟΚΛΕΙΟ                                   17:00   ΚΟΛΟΣΣΟΣ   - ΑΠΟΛΛΩΝ Π.             
Διαιτητές: Ψαριανός-Δεσλής-Αναστόπουλος Α.
Κομισάριος: Βιτζηλαίος
Γήπεδο Κ.Γ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ                                 17:00   ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΛΑΥΡΙΟ     
Διαιτητές: Μάνος-Διαμαντής-Ξενικάκης
Κομισάριος: Μητσόπουλος
ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Γήπεδο Σ.Ε.Φ                                                  18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΡΕΘΥΜΝΟ     
Διαιτητές: Βαρδάλος-Παπαθανασίου-Ζαχαρής
Κομισάριος: Ορφανός
Γήπεδο Ο.Α.Κ.Α.                                             21:30   ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ   - ΑΕΚ        
Διαιτητές: Πηλοϊδης-Αναστόπουλος Π.-Μπήτης
Κομισάριος: Καρούσης/Δούκας
ΛΟΙΠΕΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
Γήπεδο ΨΥΧΙΚΟΥ                                            17:00  ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ- ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 
Διαιτητές: Παντελίδης-Κατραχούρας-Πιτσίλκας Β
Κομισάριος: Ντίνος
Γήπεδο ΜΕΤΣ Α                                                17:00   ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ -  ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ            
Διαιτητές: Παναγιώτου-Δαρλαμήτσος-Κυριακόπουλος
Κομισάριος: Ντάβαρης
Γήπεδο ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ  (κ.θ)                               17:00   ΗΡΑΚΛΗΣ - ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ         
Διαιτητές:  Παγώνης-Τσιαπλής-Ταρενίδης Κ.
Γραμματεία:  Αντώγλου – Πισκιούλης - Τουκμενίδου
Κομισάριος:  Παραλικίδης
Γήπεδο Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ                                        17:00   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣ.         
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Τσαρούχα-Θεοδωρόπουλος
Κομισάριος: Άκελ
Γήπεδο ΕΣΠΕΡΟΥ                                            17:00   ΕΘΝΙΚΟΣ  -  ΑΜΥΝΤΑΣ         
Διαιτητές: Τσώνος-Θεονάς-Τσαχάκης
Κομισάριος: Τεφτίκης
Γήπεδο ΑΘΛ.Κ. «ΔΑ’Ι’Σ»                                 17:00  ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ -  ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
Διαιτητές: Καλδίρης-Μπίκας-Κάρδαρης
Κομισάριος: Μαύρος
Γήπεδο ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡ.                               17:00   ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928 -  ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
Διαιτητές: Γεωργιάδης-Κοτσίμπος-Τζιοπάνος
Κομισάριος: Μπεκιάρης

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Γήπεδο ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (N)                            19:00  ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. Δ. -  ΠΡΩΤΕΑΣ Β.
Διαιτητές: Ραχιώτης-Γιακείμη
Κομισάριος: Γολεγού
Γήπεδο Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ                        16:00  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ   
Διαιτητές: Μπούσιας-Νάστος
Κομισάριος: Πετράκης Μιχ.
Γήπεδο ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                14:30  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  -  ΠΑΟΚ
Διαιτητές: Μακρής-Μαρίγλη
Κομισάριος: Βιδάλης
ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
Γήπεδο 2 ΑΟΡΑΚΙΑ                                          17:00  ΗΡΑΚΛΕΙΟ  - ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Λόρτος-Σιμητόπουλος
Κομισάριος: Μαχαιριανάκης
Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΣΙΔ. ΣΤΑΘΜΟΥ                                   17:00  ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛ - ΑΝΑΤΟΛΙΑ
Διαιτητές: Παφίλης-Κατωτικίδης (
Κομισάριος: Σαμάλης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ                                17:00  ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ   -  ΧΑΝΘ
Διαιτητές: Φακίτσας-Ξέρας
Κομισάριος: Βόντζας
Γήπεδο ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.                                         17:00  ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ -  ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠ,
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Θεοδώρου
Κομισάριος: Σταμάτης
Γήπεδο ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ                                         17:00  ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
Διαιτητές: Τζίμα-Σιταρίδης
Κομισάριος: Κουσαϊτης
Γήπεδο ΔΑΚ ΒΙΚΕΛΑΣ                                     17:00  ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡ. - ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 
Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Γερακίνης
Κομισάριος: Μελανίδης
Γήπεδο ΑΡΝΑΙΑΣ                                              17:00  ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ -  ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Τσουμαχίδης
Κομισάριος: Τζιοπάνος
Γήπεδο ΧΡ. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛ.                              17:00   ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ - ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ελευθεριάδης
Κομισάριος: Σαλικίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ                                   17:00  ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ -  ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧ.
Διαιτητές: Δημόπουλος-Καρπάνος
Κομισάριος: Μάρκου

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (3ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ                             17:00    ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. - ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ.
Διαιτητές:  Ρούκας-Μπακάλης
Γραμματεία:  Πασχαλίδου – Ντουβαλέτης - Μπέλλου
Κομισάριος:  Μήτσιου
Γήπεδο ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ                                  17:00    ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ - ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. ΠΟΛΥΚ,
Διαιτητές: Δαμίγος-Γαζέτας
Κομισάριος: Κηπουρίδης
Γήπεδο ΦΑΡΣΑΛΩΝ                                        17:00   ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ -  ΒΙΚΟΣ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ
Διαιτητές: Πετανίδου-Πράτος
Κομισάριος: Γκουντέλιας
Γήπεδο ΔΑΚ ΜΕΛΙΚΗΣ                                    17:00    ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
Διαιτητές: Φουτζήλας-Βασιλόπουλος
Κομισάριος: Καλότσης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ                                  17:00  ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ -   ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Γιαννούλης Αναστ.
Κομισάριος: Πλεξίδας
Γήπεδο ΠΑΛΑΜΑ                                             17:00   ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ -  ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖ
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Αγραφιώτης Ιωαν.
Κομισάριος: Αγορογιάννης
Γήπεδο ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                            18:30  ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Τζιοπάνος Γ.
Κομισάριος: Τζιμογιάννης

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (4ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ                                18:00  ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ - ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ
Διαιτητές:  Χατζηχαρίσης-Δολγύρας
Γραμματεία:  Μπεκιάρης – Στεφανίδου - Δαουλτζής
Κομισάριος:  Αστρεινίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ                       18:00  ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ -  ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 
Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας
Κομισάριος: Λιρίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΟΜΟΤΙΝΗΣ                           18:00  ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ -  ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκίζογλου
Κομισάριος: Γκουρτζελίδης
Γήπεδο ΔΙΑΒΑΤΩΝ                                      18:00   ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ - ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
Διαιτητές:  Καρακώστας-Γκέκας
Γραμματεία:  Ανανιάδης – Μπάρμπας - Κολοκυθάς
Κομισάριος:  Φωτιάδης
Γήπεδο Ν.ΣΚΟΠΟΥ ΣΕΡΡΩΝ                      18:00  ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ  - ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ      
Διαιτητές: Ντούρας-Ζαχαριάδης
Κομισάριος: Γιαβρής
Γήπεδο Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ                               18:00  ΠΟ Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ -  ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
Διαιτητές: Παπαθωμά-Λελούδας
Κομισάριος: Θωμόπουλος
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΕΡΑΙΑΣ                                18:00  ΑΝ. ΑΚΤΗΣ ΖΕΦΥΡ. - ΜΠΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
Διαιτητές:  Παζόλης-Κοντογιάννης
Γραμματεία:  Σωτηριάδου – Παραδείση - Κοέν
Κομισάριος:  Σακελλαρίου

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Γήπεδο ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Π)                       16:45  ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Φραγκούλη
Κομισάριος: Φαλούκας
Γήπεδο ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ                             15:00  ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Τσακαλογιάννης
Κομισάριος: Κανελλόπουλος
Γήπεδο  ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ                            14:00  ΑΡΗΣ  - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 
Διαιτητές:  Παπαγερίδης-Δημάδης
Γραμματεία:  Παληογιάννη – Αδαμίδης - Τσιουμλέκης
Κομισάριος:  Πολυχρονίδης
  
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
Γήπεδο ΕΑΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ                13:30  ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ -  ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛ
Διαιτητές:  Λαδάς-Θεοδωρίδης
Γραμματεία:  Ιακωβίδου – Νέδας - Κωτσόβολος
Κομισάριος:  Τοζακίδης
Γήπεδο ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡ.                        14:00 ΟΛΥΜΠΙΑ  ΛΑΡΙΣΑΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
Διαιτητές: Γρεκός-Πλατέλα
Κομισάριος: Βαρνάς
Γήπεδο ΕΑΚ ΒΟΛΟΥ                               12:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ.
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χρυσάφης
Κομισάριος: Μόρφη Γ
Γήπεδο Δ. ΚΡΑΧΤΙΔΗΣ                            14:00 ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ
Διαιτητές: Τσούλης-Καρκαλέτσης
Κομισάριος: Λιρίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΥΛΑΙΑΣ                            13:30 ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ
Διαιτητές:  Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Γρ
Γραμματεία:  Διαμαντοπούλου – Ζηδιανάκης – Βουζούκου
Κομισάριος:  Ανδρίτσος
ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Γήπεδο ΔΑΚ ΣΕΡΡΩΝ                             14:00 ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ - ΑΝΑΓΕΝ. Ν.ΡΥΣ.
Διαιτητές: Κολοκυθάς – Γιαννούλης Στ.
Κομισάριος: Γιαβρής


ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
  Να ενημερώνονται όλοι ότι.    
…….Στους Διεθνείς αγώνες, οι κριτές πρέπει να είναι στο γήπεδο μιάμιση ώρα ( 90 λεπτά ) πρίν από την έναρξη του αγώνα, για συντονισμό με διαιτητές και κομισάριο.
…..Στους αγώνες της Α1 Εθνικής κατηγορίας ανδρών και Διεθνείς, οι κριτές θα φορούν μαύρο σακκάκι, λευκό πουκάμισο και  γραβάτα, εκτός και αν η γηπεδούχος έχει δικές της μπλούζες που διαθέτει μόνο για τον αγώνα.
…..Σε όλους τους αγώνες Εθνικών Κατηγοριών  και Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών θα φορούν τους μέν ανοιξιάτικους και καλοκαιρινούς μήνες ασπρο πουκαμισο ή μπλουζακι , τους δε χειμερινούς σκούρο μπλέ μπουφάν.      
….  Υπενθυμίζεται η υποχρέωση, εάν κάποιος κριτής δεν έχει παρουσιαστεί 20 λεπτά πρίν από την έναρξη του αγώνα, ο χειριστής των 24’’ πρέπει να ενημερώνει οπωσδήποτε για την μη παρουσίαση.
….Δέν επιτρέπεται η αλλαγή καθηκόντων μεταξύ των οριζομένων κριτών.
….Κατα τη διάρκεια του αγώνα, ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ.