Η λίστα ιστολογίων μου

Πέμπτη, 23 Φεβρουαρίου 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 25 ΦΕΒ ΕΩΣ 1 ΜΑΡ 2017




ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 25 ΦΕΒ ΕΩΣ 1 ΜΑΡ  2017
Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 25 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017
Γήπεδο Κ.Γ. ΤΑΣΟΣ ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ                17:30   ΚΥΜΗ - ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ       
Διαιτητές: Πηλοϊδης-Σώμος-Τσαρούχα
Κομισάριος: Σταμάτης
Γήπεδο Ο.Α.Κ.Α.                                              17:00   ΑΕΚ - ΠΑΟΚ      
Διαιτητές: Σχινάς-Πουρσανίδης Γ.-Διαμαντής
Κομισάριος: Ντάβαρης
Γήπεδο ΚΓ. ΛΑΥΡΙΟΥ                                     17:00   ΛΑΥΡΙΟ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ Π.     
Διαιτητές: Καρακατσούνης-Παφίλης-Δεσλής
Κομισάριος: Βιδάλης
Γήπεδο Δ.Κ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ                                  17:00   ΤΡΙΚΑΛΑ - ΡΕΘΥΜΝΟ    
Διαιτητές: Αναστόπουλος Π.-Πουρσανίδης Κ.-Βαρδάλος
Κομισάριος: Μιναρετζόπουλος
Γήπεδο ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ                                 17:00   ΑΡΗΣ - ΚΟΡΟΙΒΟΣ         
Διαιτητές:  Γεωργιάδης-Καλδίρης-Τσώνος
Γραμματεία:  Ουσταμπασίδου – Κούδας – Ράμπαντι - Κωστοπούλου (Βοηθ.Εκπ. ΗΛ.ΠΙΝ.Τσιουμλέκης )
Κομισάριος:  Μήτσιου
ΔΕΥΤΕΡΑ 27 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017
Γήπεδο ΚΓ.ΑΠΟΛΛΩΝΑ Π.                           17:30   ΑΠΟΛΛΩΝ Π. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Παπαθανασίου-Ζαχαρής
Κομισάριος: Πίγκας
Γήπεδο ΒΕΝΕΤΟΚΛΕΙΟ                                16:00   ΚΟΛΟΣΣΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Μπίκας-Σκούτας
Κομισάριος: Ξάνθος
ΛΟΙΠΕΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 25 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
Γήπεδο ΔΑΚ ΑΣΤΑΚΟΥ.                               17:00   ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ -  ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Ταρενίδης Στ.-Λόρτος
Κομισάριος: Θεοδωρόπουλος
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΕΥΚΩΝ                                 17:00   ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ  -  ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ         
Διαιτητές:  Μπήτης-Ξενικάκης-Καλογερόπουλος Λ
Γραμματεία:  Αντώγλου – Τζήκα - Σακάρογλου
Κομισάριος:  Παπαγεωργίου
Γήπεδο ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡ.                            17:00  ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΓΣ ΛΑΡΣΑΙΩΝ
Διαιτητές: Θεονάς-Κάρδαρης-Στρέμπας
Κομισάριος: Βαρνάς
Γήπεδο ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ                                     17:00   ΗΡΑΚΛΗΣ -  ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
Διαιτητές:  Σταματόπουλος-Τζαφλέρης-Παντελίδης
Γραμματεία:  Σταματογιάννης – Παπαδόπουλος Μ. - Παληογιάννη
Κομισάριος:  Παραλικίδης
Γήπεδο 2 ΑΟΡΑΚΙΑ                                        16:00   ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΕΘΝΙΚΟΣ              
Διαιτητές: Παναγιώτου-Δημόπουλος-Κωνσταντινίδου
Κομισάριος: Μπορμπαντωνάκης
Γήπεδο ΜΕΤΣ                                               17:00  ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Διαιτητές: Μάνος-Αποστολίδης-Καλογερόπουλος Φ
Κομισάριος: Δούκας
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΙΤΣΑΣ                         17:00   ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
Διαιτητές: Παγώνης-Πιτσίλκας Β.-Φακίτσας
Κομισάριος: Μπακάλης
Γήπεδο ΙΧΘ.ΚΕΡ. «ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ»              17:00  ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. - ΑΜΥΝΤΑΣ
Διαιτητές: Ψαριανός-Καραβίτης-Μαγκουνής
Κομισάριος: Ελευθεριάδης

Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ                             17:00  ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Μελανίδης
Κομισάριος: Τζιοπάνος
Γήπεδο ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ                                  17:00  ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ -  ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛ.
Διαιτητές: Κρεσταινίτης-Τσακαλογιάννης
Κομισάριος: Ρόζης
Γήπεδο ΓΕΦΥΡΑΣ ΘΕΣ.                                   17:00  ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ
Διαιτητές:  Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου
Γραμματεία:  Νέδας – ΣτεφανίδουΚεχαγιάς - Κωτσόβολος
Κομισάριος:  Πολυχρονίδης
Γήπεδο ΧΡ. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛ.                              17:00   ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡ.
Διαιτητές: Ξέρας-Καρακώστας
Κομισάριος: Σαλικίδης
Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Γήπεδο ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                              19:00  ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. -  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Διαιτητές: Γιακείμη-Τσάτσης
Κομισάριος: Μουζάκης Στ
Γήπεδο ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ                               14:00  ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ  
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης
Κομισάριος: Κανελλόπουλος
Γήπεδο ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             14:30  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ
Διαιτητές: Φραγκούλη-Μαυρέλης
Κομισάριος: Παλάτος
Γήπεδο ΕΡΓΑΝΗΣ                                        16:00  ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ  -  ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ 
Διαιτητές: Ραχιώτης-Αθανασόπουολος
Κομισάριος: Γολεγού
ΚΥΡΙΑΚΗ 26 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017
Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΔΑΚ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ                              17:00  ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧ. -  ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Τσιρτσιμάλης
Κομισάριος: Θωμόπουλος
Γήπεδο ΔΑΚ ΕΥΟΣΜΟΥ                                 17:00   ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ - ΧΑΝΘ
Διαιτητές:  Σιμητόπουλος-Γαζέτας
Γραμματεία:  Κωστής- Σιωζόπουλος - Χατζέλης
Κομισάριος:  Φωτιάδης
Γήπεδο ΛΑΓΚΑΔΑ                                           17:00  ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΑΝΑΤΟΛΙΑ
Διαιτητές:  Τζίμα-Σιταρίδης
Γραμματεία:  Ανανιάδης – Μιχαηλίδου - Τσιουμλέκης
Κομισάριος:  Δροσόπουλος
Γήπεδο ΑΡΝΑΙΑΣ                                            17:00  ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ -  ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Δημάδης
Κομισάριος: Λαδένης


Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Γήπεδο Γ.ΓΕΝΗΜΑΤΑΣ                                  12:00  ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ -  ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
Διαιτητές: Κοντίλης-Κώτσου
Κομισάριος: Κασαπίδης
Γήπεδο  ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ                               12:00  ΑΡΗΣ  - ΠΑΟΚ 
Διαιτητές:  Κοϊμτζόγλου-Τσοκόλης
Γραμματεία:  Κοέν – Χ’’Ιωάννου - Βουζούκου
Κομισάριος:  Κασαπίδης
  
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
Γήπεδο ΕΑΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ                 13:30 ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ -  ΗΡΑΚΛΗΣ
Διαιτητές:  Κουκουλεκίδης-Καρκαλέτσης
Γραμματεία:  Πασχαλίδου – Σαλιμπασόγλου - Αλεβιζάτος
Κομισάριος:  Αχταρίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΣΕΡΡΩΝ                                14:00 ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ – ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ
Διαιτητές: Πράτος-Τσαλκιτζής Αρ.
Κομισάριος: Γιαβρής
Γήπεδο Ν.ΡΥΣΙΟΥ                                      12:00 ΑΝΑΓΕΝ. Ν.ΡΥΣΙ -  ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜ.
Διαιτητές:  Σελεβός-Δέλας
Γραμματεία:  Ντουβαλέτης – Λαζόγλου - Μούστος
Κομισάριος:  Τοζακίδης
Γήπεδο ΑΓ.ΘΩΜΑ ΛΑΡ..                          14:00  ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ -  ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛ.
Διαιτητές: Κέτουλας-Αβραμίδου
Κομισάριος: Αγορογιάννης
Γήπεδο ΕΑΚ ΒΟΛΟΥ                               12:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. -  ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Καστόρης
Κομισάριος: Μόρφη Γ
Γήπεδο Δ. ΚΡΑΧΤΙΔΗΣ                           14:00 ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡ. – ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Κομισάριος: Βάτσιος
ΤΡΙΤΗ 28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017
Γήπεδο PAOK SPORTS ARENA           00:00   ΠΑΟΚ - Τενερίφη            
Γραμματεία:  Τσιρακίδου – Βαρυτιμίδης – Τουκμενίδου - Τασιώνα.
Κομισάριος:
ΤΕΤΑΡΤΗ 1 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017
Γήπεδο NICK GALIS HALL                   00:30      Άρης - Βιλερμπάν
Γραμματεία:  Μπέλλου – Κούλλιας – Βασιλείου - Αδαμίδης
Κομισάριος:  


ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
  Να ενημερώνονται όλοι ότι.    
…….Στους Διεθνείς αγώνες, οι κριτές πρέπει να είναι στο γήπεδο μιάμιση ώρα ( 90 λεπτά ) πρίν από την έναρξη του αγώνα, για συντονισμό με διαιτητές και κομισάριο.
…..Στους αγώνες της Α1 Εθνικής κατηγορίας ανδρών και Διεθνείς, οι κριτές θα φορούν μαύρο σακκάκι, λευκό πουκάμισο και  γραβάτα, εκτός και αν η γηπεδούχος έχει δικές της μπλούζες που διαθέτει μόνο για τον αγώνα.
…..Σε όλους τους αγώνες Εθνικών Κατηγοριών  και Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών θα φορούν τους μέν ανοιξιάτικους και καλοκαιρινούς μήνες ασπρο πουκαμισο ή μπλουζακι , τους δε χειμερινούς σκούρο μπλέ μπουφάν.      
….  Υπενθυμίζεται η υποχρέωση, εάν κάποιος κριτής δεν έχει παρουσιαστεί 20 λεπτά πρίν από την έναρξη του αγώνα, ο χειριστής των 24’’ πρέπει να ενημερώνει οπωσδήποτε για την μη παρουσίαση.
….Δέν επιτρέπεται η αλλαγή καθηκόντων μεταξύ των οριζομένων κριτών.
….Κατα τη διάρκεια του αγώνα, ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ.