Η λίστα ιστολογίων μου

Πέμπτη, 27 Οκτωβρίου 2016

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 29 ΕΩΣ 31 ΟΚΤ 2016



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 29 ΕΩΣ 31 ΟΚΤ  2016

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 29 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016
Γήπεδο Κ.Γ. ΗΛΙΔΑΣ                                 17:00   ΚΟΡΟΙΒΟΣ  - ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ   
Διαιτητές: Σώμος-Γεωργιάδης-Παντελίδης
Κομισάριος: Θεοδοσόπουλος
Γήπεδο Κ.Γ. Δ.ΤΟΦΑΛΟΣ                          17:00   ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ - ΑΡΗΣ
Διαιτητές: Καρακατσούνης-Παφίλης-Κατραχούρας
Κομισάριος: Πίγκας
Γήπεδο PAOK SPORTS ARENA               17:00   ΠΑΟΚ  -  ΑΠΟΛΛΩΝ Π.        
Διαιτητές:  Αναστόπουλος Π.-Ψαριανός-Πιτσίλκας Β.
Γραμματεία:  Γρούτα – Κράντα – Γιοβανούδα - Κούλλιας
Κομισάριος:  Παραλικίδης
Γήπεδο Δ.Κ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ                             17:00   ΤΡΙΚΑΛΑ   -  ΑΕΚ     
Διαιτητές: Πουρσανίδης Γ.-Μαγκλογιάννης-Τσώνος Β.
Κομισάριος: Μηναρετζόπουλος
Γήπεδο Κ.Γ. ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ           16:00   ΡΕΘΥΜΝΟ - ΛΑΥΡΙΟ 
Διαιτητές:  Σχινάς-Μάνος-Αναστόπουλος Αντ.
Κομισάριος:  Μαχαιριανάκης
ΚΥΡΙΑΚΗ 30 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016
Γήπεδο Σ.Ε.Φ                                            17:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΚΟΛΟΣΣΟΣ        
Διαιτητές:  Ανδρικόπουλος-Παπαθανασίου-Κοντίλης
Κομισάριος:  Ντίνος
ΔΕΥΤΕΡΑ 31 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016
Γήπεδο Ο.Α.Κ.Α.                                      18:00   ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ‏ -  ΚΥΜΗ  
Διαιτητές: Βαρδάλος-Δαρλαμήτσος-Κωνσταντινόπουλος
Κομισάριος: Ορφανός

ΛΟΙΠΕΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 29 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
Γήπεδο ΑΝΤ. ΤΡΙΤΣΗΣ                             17:00   ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ -  ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ         
Διαιτητές: Διαμαντής-Παγώνης-Κυριακόπουλος
Κομισάριος: Ντάβαρης
Γήπεδο ΤΡΙΠΟΛΗΣ                                  17:00   ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ -  ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕ             
Διαιτητές: Τσαρούχα-Μπίκας-Κάρδαρης
Κομισάριος: Κουκάκης
Γήπεδο ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡ                       17:00  ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928 - ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Συμεωνίδης-Τζιοπάνος
Κομισάριος: Μόρφη
Γήπεδο ΑΘΛ.Κ. "ΔΑΙΣ¨"                         17:00   ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ -  ΗΡΑΚΛΗΣ       
Διαιτητές: Παναγιώτου-Δεσλής-Τζαφλέρης
Κομισάριος: Άκελ
Γήπεδο ΕΣΠΕΡΟΥ                                 17:00  ΕΘΝΙΚΟΣ  -  ΗΡΑΚΛΕΙΟ  
Διαιτητές: Μπούσιας-Δημόπουλος-Ζαχαρής
Κομισάριος: Βιδάλης
Γήπεδο Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ                              17:00   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  -  ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ     
Διαιτητές: Καλδίρης-Καραβίτης-Μηλαπίδης
Κομισάριος: Κορασίδης
Γήπεδο ΨΥΧΙΚΟΥ                                 17:00  ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ -  ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης-Χαλαμπαλάκης
Κομισάριος: Καρούσης
Γήπεδο ΥΜΗΤΤΟΥ                                17:00  ΑΜΥΝΤΑΣ -  ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣ.
Διαιτητές: Θεονάς-Σκούτας-Ζακεστίδης
Κομισάριος: Τεφτίκης
Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Γήπεδο ΠΑΟΚ                                      12:00  ΠΑΟΚ -  ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
Διαιτητές:  Γερακίνης-Φακίτσας
Γραμματεία:  Ντάγκας – Σταματογιάννης - Σκαλιστής
Κομισάριος:  Φωτιάδης
Γήπεδο Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛ.               16:00  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  -  ΑΡΗΣ 
Διαιτητές: Μακρής-Χατζημάρκος
Κομισάριος: Γολεγού
Γήπεδο ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                     14:30  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  -  ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
Διαιτητές: Χουγιάζος –Ντάνος
Κομισάριος: Τζουβάρας
ΚΥΡΙΑΚΗ 30 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016
Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΑΝΑΤΟΛΙΑ                              17:00   ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚ.
Διαιτητές:  Σιμητόπουλος-Θεοδώρου
Γραμματεία:  Κεχαγιά – Μούστος - Ράμπαντι
Κομισάριος:  Γκούμας
Γήπεδο ΣΙΔ.ΣΤΑΘΜΟΥ                        17:00  ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛ-ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Τσοκόλης
Κομισάριος: Σαμάλης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ         17:00  ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ-Ταρενίδης Κ.
Κομισάριος: Βόντζας
Γήπεδο ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.                            17:00  ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ-  ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧ
Διαιτητές: Λόρτος-Τζίμα
Κομισάριος: Σταμάτης
Γήπεδο ΔΑΚ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ            17:00  ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥ-ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
Διαιτητές: Πόντας-Τσολάκος
Κομισάριος: Ρόζης
Γήπεδο ΧΑΝΘ                                    17:00  ΧΑΝΘ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
Διαιτητές:  Φουτζήλας-Κοϊμτζόγλου
Γραμματεία:  Κολοκυθάς – Σακάρογλου - Πισκιούλης
Κομισάριος:  Παπαγεωργίου
Γήπεδο ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ                          17:00  ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Κομισάριος: Κουσαϊτης
Γήπεδο ΔΑΚ ΒΙΚΕΛΑΣ                     17:00  ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙ- ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ
Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Τσουμαχίδης
Κομισάριος: Μελανίδης

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (3ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ                   17:00  ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. - ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ
Διαιτητές:  Δημάδης-Μπακάλης
Γραμματεία:  Σωτηριάδου – Καραγεωργόπουλος - Κούδας
Κομισάριος:  Σακελαρίου
Γήπεδο ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ                        17:00   ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ. - ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 
Διαιτητές: Τσούλης-Εμμανουήλ
Κομισάριος: Πλεξίδας
Γήπεδο ΦΑΡΣΑΛΩΝ                              17:00    ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
Διαιτητές: Πετανίδου-Τσανακτσίδης
Κομισάριος: Γκουντελιάς
Γήπεδο ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                   17:00    ΒΙΚΟΣ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ -  ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ.
Διαιτητές: Ξέρας-Καρακώστας
Κομισάριος: Τζιμογιάννης
Γήπεδο ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ                       17:00    ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. ΠΟΛΥΚ. -  ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒ.
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Τσιομπάνος Γ.
Κομισάριος: Ελευθεριάδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ                        17:00    ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. - ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ
Διαιτητές: Κέτουλας-Δολγύρας
Κομισάριος: Κηπουρίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΜΕΛΙΚΗΣ                        17:00    ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ -  ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ
Διαιτητές: Δαμίγος-Πράττος
Κομισάριος: Κοντόζης

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (4ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ                      18:00  ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ - ΠΟ Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
Διαιτητές:  Χατζηχαρίσης-Χατζημπαλίδης
Γραμματεία:  Διαμαντοπούλου – Ζαφειριάδου - Σακαλής
Κομισάριος:  Μήτσιου
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ             18:00  ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΑΣ ΑΝ. ΑΚΤΗΣ ΖΕΦΥΡ 
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου
Κομισάριος: Λιρίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ                18:00  ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας
Κομισάριος: Γκουρτζελίδης
Γήπεδο ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΘΕΣ.                   18:00  ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ - ΜΠΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
Διαιτητές:  Εκίζογλου-Λαδάς
Γραμματεία:  Διμπιτούζης Π. – Μπεκιάρης - Σαραφοπούλου   
Κομισάριος:  Πολυχρονιάδης
Γήπεδο ΕΠΤΑΠΥΡΓΙΟΥ                     18:00  ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
Διαιτητές:  Παπαδόπουλος Χ.-Βασιλόπουλος
Γραμματεία:  Γαλάνη – Αστερνός - Συμεωνίδης
Κομισάριος:  Κασαπίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΣΕΡΡΩΝ                     18:00  ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ -  ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ.
Κομισάριος: Γιαβρής
Γήπεδο ΔΙΑΒΑΤΩΝ                          18:00   ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ - ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ
Διαιτητές:  Παπαγερίδης-Ντούρας
Γραμματεία:  Μπάρμπας – Ακριτίδης - Χρηστίδης   
Κομισάριος:  Λαδένης

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Γήπεδο  Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ                         12:30  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ  
Διαιτητές: Μαγγουνής-Φραγκούλη
Κομισάριος: Πετράκης Μιχ
Γήπεδο  ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                16:45  ΑΟ ΔΑΦΝΗ  - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.
Διαιτητές: Παυλόπουλος Ανρ.-Πλιάκας
Κομισάριος: Παπαδόπουλος Κ
Γήπεδο ΕΠΤΑΠΥΡΓΙΟΥ                     13:00  ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ  - ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ
Διαιτητές:  Καλογερόπουλος Ελ.-Τσιαπλής
Γραμματεία:  Ανανιάδης – Στεφανίδου - Φωστηρίδου
Κομισάριος:  Τσιομπάνος
  
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
Γήπεδο ΕΑΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ         13:30    ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ -  ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 
Διαιτητές:   Σαρακενίδης-Χρυσάφης  
Γραμματεία:  Δαουλτζής – Αντώγλου - Τσιουμλέκης
Κομισάριος:  Τοζακίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΣΕΡΡΩΝ                       14:00    ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ - ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 
Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Λάλλα
Κομισάριος: Γιαβρής
Γήπεδο Ν.ΡΥΣΙΟΥ                              12:00    ΑΝΑΓΕΝ. Ν.ΡΥΣ. -  ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 
Διαιτητές:  Θωμόπουλος-Χατζηκώστας
Γραμματεία:  Ζηδιανάκης – Λεονταρά - Χατζέλης
Κομισάριος:  Λαδόπουλος
Γήπεδο ΣΙΔ.ΣΤΑΘΜΟΥ                      14:00   ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛ - ΗΡΑΚΛΗΣ 
Διαιτητές: Παζόλης-Παπαθωμά
Κομισάριος: Γιαμούζης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ              14:00   ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ.-  ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ
Διαιτητές:  Γεωργούλης-Δημουλάς
Γραμματεία:  Ιακωβίδου – Κωστοπούλου - Μπέλλου
Κομισάριος:  Ανδρίτσος
Γήπεδο ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡ.               14:00     ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Γραικός
Κομισάριος: Βαρνάς
  
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
  Να ενημερώνονται όλοι ότι.    
…..Στους αγώνες της Α1 Εθνικής κατηγορίας ανδρών και Διεθνείς, οι κριτές θα φορούν μαύρο σακκάκι, λευκό πουκάμισο και  γραβάτα, εκτός και αν η γηπεδούχος έχει δικές της μπλούζες που διαθέτει μόνο για τον αγώνα.
…..Σε όλους τους αγώνες Εθνικών Κατηγοριών  και Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών θα φορούν τους μέν ανοιξιάτικους και καλοκαιρινούς μήνες ασπρο πουκαμισο ή μπλουζακι , τους δε χειμερινούς σκούρο μπλέ μπουφάν.      
….  Υπενθυμίζεται η υποχρέωση, εάν κάποιος κριτής δεν έχει παρουσιαστεί 20 λεπτά πρίν από την έναρξη του αγώνα, ο χειριστής των 24’’ πρέπει να ενημερώνει οπωσδήποτε για την μη παρουσίαση.
….Δέν επιτρέπεται η αλλαγή καθηκόντων μεταξύ των οριζομένων κριτών.
….Κατα τη διάρκεια του αγώνα, ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ.