Η λίστα ιστολογίων μου

Πέμπτη, 24 Νοεμβρίου 2016

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 26 ΕΩΣ 30 ΝΟΕ 2016



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 26 ΕΩΣ 30 ΝΟΕ  2016


ΤΡΙΤΗ 29 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Γήπεδο NICK GALIS HALL                   21:00      Άρης - Μονακό 
Γραμματεία:  Μιχαηλίδου – Αλεβιζάτος – Αλεξανδρόπουλος - Αδαμίδης
Κομισάριος:  

ΤΕΤΑΡΤΗ 30 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016


Γήπεδο PAOK SPORTS ARENA         19:00    ΠΑΟΚ - Βέντσπιλς
Γραμματεία:  Κωστοπούλου – Βαρυτιμίδης – Λιούτσιας - Χρήστου
Κομισάριος:
Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Γήπεδο Δ.Κ.Γ. ΗΛΙΔΑΣ                                      17:00   ΚΟΡΟΙΒΟΣ  - ΛΑΥΡΙΟ
Διαιτητές: Σώμος-Τζαφλέρης-Μαλαμάς
Κομισάριος: Θεοδωρόπουλος
Γήπεδο ΒΕΝΕΤΟΚΛΕΙΟ                                   17:00   ΚΟΛΟΣΣΟΣ   - ΚΥΜΗ   
Διαιτητές: Πηλοϊδης-Πουρσανίδης Κ.-Βαρδάλος
Κομισάριος: Βιντζηλαίος
Γήπεδο Κ.Γ. Δ.ΤΟΦΑΛΟΣ                               17:00   ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ Π. - ΤΡΙΚΑΛΑ     
Διαιτητές: Πουρσανίδης Γ.-Γεωργιάδης-Αναστόπουλος Αντ.
Κομισάριος: Παπαδόπουλος Γ
Γήπεδο Κ.Γ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ                                 17:00   ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΡΗΣ       
Διαιτητές: Σχινάς-Διαμαντής-Παφίλης
Κομισάριος: Μητσόπουλος
Γήπεδο PAOK SPORTS ARENA                    17:00   ΠΑΟΚ - ΡΕΘΥΜΝΟ           
Διαιτητές:  Παναγιώτου-Δεσλής-Ξενικάκης  
Γραμματεία:  Κουκουβίνου – Μαρβάκη Σ. – Σκαλιστής - Τσιουμλέκης
Κομισάριος:  Μήτσιου
Γήπεδο Σ.Ε.Φ                                                  19:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΕΚ   
Διαιτητές: Αναστόπουλος Π.-Καρακατσούνης-Παντελίδης
Κομισάριος: Μαύρος/Άκελ
ΔΕΥΤΕΡΑ 28 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Γήπεδο Ο.Α.Κ.Α.                                             19:00   ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ‏ - ΑΠΟΛΛΩΝ Π.      
Διαιτητές: Μπήτης-Κατραχούρας-Ξάνθος
Κομισάριος: Μουζάκης Στ
ΛΟΙΠΕΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
Γήπεδο ΕΣΠΕΡΟΥ                                          17:00   ΕΘΝΙΚΟΣ  -  ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ             
Διαιτητές: Παγώνης-Καλογερόπουλος Γ.-Κυριακόπουλος
Κομισάριος: Ντίνος
Γήπεδο Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ                                     16:30   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ -  ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ             
Διαιτητές: Κοντίλης-Κωνσταντινίδου-Λιότσος
Κομισάριος: Ορφανός
Γήπεδο ΨΥΧΙΚΟΥ                                         17:00  ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 
Διαιτητές: Κοτσιμπός-Δαρλαμήτσος-Δημόπουλος
Κομισάριος: Ελευθεριάδης
Γήπεδο ΜΕΤΣ Α                                            17:00   ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ -  ΗΡΑΚΛΗΣ  
Διαιτητές: Μπούσιας-Πιτσίλκας Β.-Ζαχαρής
Κομισάριος: Καρούσης
Γήπεδο 2 ΑΟΡΑΚΙΑ                                      16:30  ΗΡΑΚΛΕΙΟ  - ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
Διαιτητές: Τσαρούχα-Τσώνος Β.-Καρδάρης
Κομισάριος: Μπορμπαντωνάκης
Γήπεδο ΑΘΛ.Κ. «ΔΑ’Ι’Σ»                             17:00  ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ -  ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣ.
Διαιτητές: Μάνος-Ψαριανός-Ανδρικόπουλος
Κομισάριος: Ντάβαρης
Γήπεδο ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡ.                            17:00   ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928 -  ΑΜΥΝΤΑΣ         
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Σιμητόπουλος-Ευφραιμίδης  
Κομισάριος: Βαρνάς
Γήπεδο ΤΡΙΠΟΛΗΣ                                       17:00   ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ   
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης-Φακίτσας-Ξέρας
Κομισάριος: Γιαλικάρης

ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΣΙΔ. ΣΤΑΘΜΟΥ                                17:00  ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛ - ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Μπακάλης  
Κομισάριος: Σαμάλης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ                           17:00  ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ   -  ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Παπαδόπουλος Θεοφ.
Κομισάριος: Κηπουρίδης
Γήπεδο ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.                                    17:00  ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ -  ΑΝΑΤΟΛΙΑ 
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης
Κομισάριος: Μπεκιάρης
Γήπεδο ΔΑΚ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ                     17:00  ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ - ΧΑΝΘ 
Διαιτητές: Γιακείμη-Καρπάνος  
Κομισάριος: Κωστής
Γήπεδο ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ                                   17:00  ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Ταρενίδης Κ
Κομισάριος: Σταμάτης
Γήπεδο ΔΑΚ ΒΙΚΕΛΑΣ                               17:00  ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡ. - ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
Διαιτητές: Γερακίνης-Καρακώστας
Κομισάριος: Μελανίδης
Γήπεδο ΑΡΝΑΙΑΣ                                       17:00  ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ -  ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧ
Διαιτητές: Λόρτος-Τζίμα
Κομισάριος: Δροσόπουλος
Γήπεδο ΧΡ. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛ.                       17:00   ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ - ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
Διαιτητές: Θεοδώρου-Σιταρίδης
Κομισάριος: Σαλικίδης

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (3ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ                         17:00    ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. - ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖ.
Διαιτητές:  Παριανόπουλος-ΤσουμαχίδηςΣ
Γραμματεία:  Βουλώνη – Σταματόγιαννης - Μπέλλου
Κομισάριος:  Παπαδόπουλος Ν
Γήπεδο ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ                             17:00    ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ - ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ
Διαιτητές: Δημάδης-Σαρακενίδης  
Κομισάριος: Πλεξίδας
Γήπεδο ΦΑΡΣΑΛΩΝ                                   17:00   ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ -  ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Αγραφιώτης Γρ.
Κομισάριος: Μόρφη Γ
Γήπεδο ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                        17:00  ΒΙΚΟΣ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ - ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. ΠΟΛΥΚ 
Διαιτητές: Παζόλης-Λελούδας
Κομισάριος: Τζιμογιάννης
Γήπεδο ΔΑΚ ΜΕΛΙΚΗΣ                              17:00    ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Διαιτητές: Κέτουλας-Δολγύρας
Κομισάριος: Κοντόζης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ                            17:00  ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ -   ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου  
Κομισάριος: Βόντζας
Γήπεδο ΠΑΛΑΜΑ                                       17:00   ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ -  ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
Διαιτητές: Φουτζήλας-Σελεβός
Κομισάριος: Κουσαϊτης

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (4ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ                          18:00  ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ - ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ 
Διαιτητές:  Γαζέτας-Αγραφιώτης
Γραμματεία:  Μπάρμπας – Τζήκα - Κούδας
Κομισάριος:  Γκούμας
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ                 18:00  ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ -  ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ
Διαιτητές: Εκίζογλου-Λαδάς
Κομισάριος: Λιρίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΟΜΟΤΙΝΗΣ                      18:00  ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ -  ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ
Διαιτητές: Κατρακάρης –Ζαχαριάδης
Κομισάριος: Κουρτζελίδης
Γήπεδο ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΘΕΣ.                     18:00  ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 
Διαιτητές:  Τσοκόλης-Τζιοπάνος Γ
Γραμματεία:  Ζαφειριάδου – Καλπακίδου - Σακάρογλου
Κομισάριος:  Σακελλαρίου
Γήπεδο ΔΙΑΒΑΤΩΝ                                 18:00   ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ - ΑΝ. ΑΚΤΗΣ ΖΕΦΥΡ
Διαιτητές:  Δαμίγος-Λουλουδιάδης
Γραμματεία:  Δαουλτζής – Κράντα - Καλογιαννίδης
Κομισάριος:  Παραλικίδης
Γήπεδο Ν.ΣΚΟΠΟΥ ΣΕΡΡΩΝ                18:00  ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ  - ΜΠΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ   
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Τσούλης  
Κομισάριος: Γιαβρής
Γήπεδο Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ                         18:00  ΠΟ Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ -  ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
Διαιτητές: Γραικός-Μαλτέσιος
Κομισάριος: Θωμόπουλος

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Γήπεδο ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (N)                   13:00  ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. -  ΠΑΟΚ
Διαιτητές: Λουκαράκης-Κώτσου  
Κομισάριος: Γολεγού
Γήπεδο ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ                         15:00  ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  
Διαιτητές: Καρακάσης-Κουτσοδήμος  
Κομισάριος: Κανελλόπουλος
Γήπεδο ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                        21:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Καλδίρης
Κομισάριος: Βιδάλης
Γήπεδο ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Π)                   13:45  ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡ - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ  
Διαιτητές: Μακρής-Μαρίγλη
Κομισάριος: Δημητριάδης
Γήπεδο  ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ                         14:00  ΑΡΗΣ  - ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ  
Διαιτητές:  Ντούρας-Ρούκας
Γραμματεία:  Χατζέλης – Κούλλιας - Τασιώνα
Κομισάριος:  Αστρεινίδης
Γήπεδο  ΕΡΓΑΝΗΣ                                   13:00  ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ  -   ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ.-Τσολάκος
Κομισάριος: Παππάς
  
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
Γήπεδο ΕΑΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ                13:30  ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ -  ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ 
Διαιτητές:  Χατζηκώστας-Ιορδανίδης
Γραμματεία:  Μπεκιάρης – Φωστηρίδου - Σακαλής
Κομισάριος:  Καυχίτσας
Γήπεδο ΔΑΚ ΣΕΡΡΩΝ                               14:00 ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ.
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Λάλλα
Κομισάριος: Γιαβρής
Γήπεδο Ν.ΡΥΣΙΟΥ                                     12:00 ΑΝΑΓΕΝ. Ν.ΡΥΣ. -  ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛ
Διαιτητές:  Θεοδωρίδης-Θωμόπουλος  
Γραμματεία:  Διαμαντοπούλου – Κόνιαλη - Ζηδιανάκης
Κομισάριος:  Λαδόπουλος
Γήπεδο ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡ.                        14:00 ΟΛΥΜΠΙΑ  ΛΑΡΙΣΑΣ - ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Κομισάριος: Αγορογιάννης
Γήπεδο ΕΑΚ ΒΟΛΟΥ                               12:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. - ΗΡΑΚΛΗΣ
Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας
Κομισάριος: Μόρφης Στ
Γήπεδο Δ. ΚΡΑΧΤΙΔΗΣ                            14:00 ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Τσανακτσίδης
Κομισάριος: Λιρίδης


ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
  Να ενημερώνονται όλοι ότι.    
…….Στους Διεθνείς αγώνες, οι κριτές πρέπει να είναι στο γήπεδο μιάμιση ώρα ( 90 λεπτά ) πρίν από την έναρξη του αγώνα, για συντονισμό με διαιτητές και κομισάριο.
…..Στους αγώνες της Α1 Εθνικής κατηγορίας ανδρών και Διεθνείς, οι κριτές θα φορούν μαύρο σακκάκι, λευκό πουκάμισο και  γραβάτα, εκτός και αν η γηπεδούχος έχει δικές της μπλούζες που διαθέτει μόνο για τον αγώνα.
…..Σε όλους τους αγώνες Εθνικών Κατηγοριών  και Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών θα φορούν τους μέν ανοιξιάτικους και καλοκαιρινούς μήνες ασπρο πουκαμισο ή μπλουζακι , τους δε χειμερινούς σκούρο μπλέ μπουφάν.      
….  Υπενθυμίζεται η υποχρέωση, εάν κάποιος κριτής δεν έχει παρουσιαστεί 20 λεπτά πρίν από την έναρξη του αγώνα, ο χειριστής των 24’’ πρέπει να ενημερώνει οπωσδήποτε για την μη παρουσίαση.
….Δέν επιτρέπεται η αλλαγή καθηκόντων μεταξύ των οριζομένων κριτών.
….Κατα τη διάρκεια του αγώνα, ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ.