Η λίστα ιστολογίων μου

Πέμπτη, 22 Δεκεμβρίου 2016

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ 26 ΔΕΚ 2016



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ 26 ΔΕΚ  2016

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΔΕΥΤΕΡΑ 26 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Γήπεδο ΒΕΝΕΤΟΚΛΕΙΟ                           16:00   ΚΟΛΟΣΣΟΣ - ΑΕΚ       
Διαιτητές: Σχινάς-Ανδρικόπουλος-Διαμαντής
Κομισάριος: Βιτζηλαίος
Γήπεδο Δ.Κ.Γ. ΗΛΙΔΑΣ                          16:00   ΚΟΡΟΙΒΟΣ  - ΠΑΟΚ     
Διαιτητές: Μάνος-Ψαριανός-Δεσλής
Κομισάριος: Πίγκας
Γήπεδο Κ.ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΠΑΤΡΑΣ         17:00   ΑΠΟΛΛΩΝ Π. - ΚΥΜΗ     
Διαιτητές: Καρακατσούνης-Τζαφλέρης-Θεονάς
Κομισάριος: Θεοδωρόπουλος
Γήπεδο ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ                        17:00   ΑΡΗΣ - ΛΑΥΡΙΟ  
Διαιτητές:  Παναγιώτου-Αναστόπουλος Α.-Σιμητόπουλος
Γραμματεία:  Μούστος – Κράντα – Ηλιάσκος – Μαρβάκης Κ.
Κομισάριος:  Παραλικίδης
Γήπεδο Κ.Γ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ                                 17:00   ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΤΡΙΚΑΛΑ  
Διαιτητές: Πουρσανίδης Γ.-Παντελίδης-Καλδίρης
Κομισάριος: Τζιμογιάννης
Γήπεδο Σ.Ε.Φ                                                  18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ Π       
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Καραβίτης-Καλογερόπουλος
Κομισάριος: Μουζάκης Στ
Γήπεδο Ο.Α.Κ.Α.                                             18:00   ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ‏ - ΡΕΘΥΜΝΟ         
Διαιτητές: Μπήτης-Μπούσιας-Κοντίλης
Κομισάριος: Βιδάλης

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
  Να ενημερώνονται όλοι ότι.    
…….Στους Διεθνείς αγώνες, οι κριτές πρέπει να είναι στο γήπεδο μιάμιση ώρα ( 90 λεπτά ) πρίν από την έναρξη του αγώνα, για συντονισμό με διαιτητές και κομισάριο.
…..Στους αγώνες της Α1 Εθνικής κατηγορίας ανδρών και Διεθνείς, οι κριτές θα φορούν μαύρο σακκάκι, λευκό πουκάμισο και  γραβάτα, εκτός και αν η γηπεδούχος έχει δικές της μπλούζες που διαθέτει μόνο για τον αγώνα.
…..Σε όλους τους αγώνες Εθνικών Κατηγοριών  και Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών θα φορούν τους μέν ανοιξιάτικους και καλοκαιρινούς μήνες ασπρο πουκαμισο ή μπλουζακι , τους δε χειμερινούς σκούρο μπλέ μπουφάν.      
….  Υπενθυμίζεται η υποχρέωση, εάν κάποιος κριτής δεν έχει παρουσιαστεί 20 λεπτά πρίν από την έναρξη του αγώνα, ο χειριστής των 24’’ πρέπει να ενημερώνει οπωσδήποτε για την μη παρουσίαση.
….Δέν επιτρέπεται η αλλαγή καθηκόντων μεταξύ των οριζομένων κριτών.
….Κατα τη διάρκεια του αγώνα, ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ.

Πέμπτη, 15 Δεκεμβρίου 2016

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 17 ΕΩΣ 21 ΔΕΚ 2016



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 17 ΕΩΣ 21 ΔΕΚ  2016

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 17 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Γήπεδο Κ.Γ.ΛΑΥΡΙΟΥ                                          16:30   ΛΑΥΡΙΟ  - ΚΟΛΟΣΣΟΣ      
Διαιτητές: Καρακατσούνης-Τσαρούχα-Γεωργιάδης
Κομισάριος: Ντάβαρης
Γήπεδο ΚΓ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                        17:00   ΚΥΜΗ   -  ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ        
Διαιτητές: Μάνος-Μαγκλογιάννης-Καλδίρης
Κομισάριος: Σταμάτης Φ.
Γήπεδο Ο.Α.Κ.Α.                                                17:00   ΑΕΚ - ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ     
Διαιτητές: Βαρδάλος-Παγώνης-Δαρλαμήτσος
Κομισάριος: Άκελ
Γήπεδο Κ.Γ. ΑΠΟΛΛΩΝΑ Π.                             17:00   ΑΠΟΛΛΩΝ   - ΑΡΗΣ     
Διαιτητές: Αναστόπουλος Π.-Τσώνος-Συμεωνίδης
Κομισάριος: Θεοδοσόπουλος
Γήπεδο Κ.Γ.ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ                    17:00   ΡΕΘΥΜΝΟ   - ΚΟΡΟΙΒΟΣ      
Διαιτητές: Σώμος-Παντελίδης-Θεονάς
Κομισάριος: Μαγκανάς
ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Γήπεδο Δ.Κ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ                                   16:00   ΤΡΙΚΑΛΑ   - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ               
Διαιτητές: Παφίλης-Μπίκας-Λόρτος
Κομισάριος: Μιναρετζόπουλος
Γήπεδο PAOK SPORTS ARENA                    18:00   ΠΑΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   
Διαιτητές:  Πηλοϊδης-Μπήτης-Παναγιώτου
Γραμματεία:  Στεφανίδου – Παπαδόπουλος Μ. – Σακαλής - Βασιλείου
Κομισάριος:  Σιμητόπουλος
ΛΟΙΠΕΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 17 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Γήπεδο ΔΑΚ ΑΣΤΑΚΟΥ Αναβολή για 11/1/2017  17:00   ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ - ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΕΥΚΩΝ  Αναβολή για 11/1/2017  17:00   ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Γραμματεία:  Τζήκα – Διμπιτούζης Α. - Γρούτα
Γήπεδο ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡ.                            17:00   ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΗΡΑΚΛΗΣ   
Διαιτητές: Ξενικάκης-Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης
Κομισάριος: Βαρνάς
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΙΤΣΑΣ                         17:00  ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Σιμητόπουλος-Τσιρτσιμάλης
Κομισάριος: Μπακάλης
Γήπεδο ΙΧΘ.ΚΕΡ. «Π.ΝΙΚΟΛ.»                     17:00   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣ. - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ         
Διαιτητές: Διαμαντής-Ζακεστίδης-Μηλαπίδης
Κομισάριος: Ελευθεριάδης
Γήπεδο ΥΜΗΤΤΟΥ                                       17:00  ΑΜΥΝΤΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Διαιτητές: Ψαριανός-Σκούτας-Καραβίτης
Κομισάριος: Μουζάκης
Γήπεδο ΑΝΤ.ΤΡΙΤΣΗΣ                                 17:00  ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ  
Διαιτητές: Κατραχούρας-Πιτσίλκας Β.-Γιακείμη
Κομισάριος: Σταύρου
Γήπεδο ΤΡΙΠΟΛΗΣ    Αναβολή για 11/1/2017  17:00   ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
           

Κύπελο Ελλάδος Γυναικών Γ' Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες)
Γήπεδο  ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ             15:00  ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Τσιαπλής
Κομισάριος: Τζιμογιάννης
ΤΕΤΑΡΤΗ 21 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Γήπεδο 2 ΑΟΡΑΚΙΑ                                      17:00  ΗΡΑΚΛΕΙΟ  - ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ
Διαιτητές: Τσώνος-Τσαρούχα-Στρέμπας
Κομισάριος: Μπορμπαντωνάκης
Γήπεδο ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ    Αναβολή για 14/1/2017 17:00   ΗΡΑΚΛΗΣ -  ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ     
Γραμματεία:  Δρακοπούλου – Βουλώνη - Βουδούρης
Γήπεδο ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡ.                            17:00   ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ –Ε Κ ΚΑΒΑΛΑΣ      
Διαιτητές: Γεωργιάδης-Τζίμα-Τζιοπάνος
Κομισάριος: Αγορογιάννης
Γήπεδο ΜΕΤΣ Α        Αναβολή για 14/1/2017    17:00   ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ -   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣ.     
Γήπεδο ΨΥΧΙΚΟΥ                                         17:00  ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ-ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Παπαθανασίου-Κάρδαρης
Κομισάριος: Καρούσης
Γήπεδο Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ                                   17:00   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ -  ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ   
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Διμπινούδης-Μαγκουνής
Κομισάριος: Ντίνος
Γήπεδο ΕΣΠΕΡΟΥ      Αναβολή για 14/1/2017 17:00   ΕΘΝΙΚΟΣ  -  ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
Γήπεδο ΑΘΛ.Κ. «ΔΑ’Ι’Σ»                              17:00  ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ -  ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928
Διαιτητές: Δημόπουλος-Κωνσταντινίδου-Λιότσος
Κομισάριος: Παλάτος
ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο Μ.ΤΣΙΚΙΝΑΣ ( ΧΑΝΘ )                     17:00  ΧΑΝΘ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛ
Διαιτητές:  Παπαγερίδης-Ντούρας
Γραμματεία:  Σαλιμπασόγλου – Κιλαζίδου - Κατσης
Κομισάριος:  Μήτσιου
Γήπεδο ΔΑΚ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ                     17:00  ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚ. - ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
Διαιτητές: Δημόπουλος-Κωνσταντινίδου
Κομισάριος: Θεοδωρόπουλος
Γήπεδο ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.                                    17:00  ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ -  ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Διαιτητές: Ζαχαρής-Παργιανόπουλος
Κομισάριος: Μπεκιάρης
Γήπεδο ΑΝΑΤΟΛΙΑ                                    17:00  ΑΝΑΤΟΛΙΑ -  ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡ.
Διαιτητές:  Φακίτσας-Ξέρας
Γραμματεία:  Κωστής – Καρατζιώτης - Αλεβιζάτος
Κομισάριος:  Παπαδόπουλος Ν
Γήπεδο ΛΑΓΚΑΔΑ                                       17:00  ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
Διαιτητές:  Καλογερόπουλος-Μαντήλας
Γραμματεία:  Ανανιάδης -  Ηλιάσκος - Μιχαηλίδου
Κομισάριος:  Φωτιάδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΕΥΟΣΜΟΥ                           17: ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ -  ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ
Διαιτητές:  Γερακίνης-Σαρακενίδης
Γραμματεία:  Γαλάνη -  Καλπακίδου - Κράντα
Κομισάριος:  Σακελαρίου
Γήπεδο ΓΕΦΥΡΑΣ ΘΕΣ.                           17:00  ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 
Διαιτητές:  Δημάδης-Ελευθεριάδης
Γραμματεία:  Δαουλτζής -  Αστερνός - Τσιουμλέκης
Κομισάριος:  Παραλικίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ                       17:00   ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧ. - ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Ιωαν
Κομισάριος: Θωμόπουλος

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (3ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ ΚΙΛ                    17:00    ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. ΠΟΛΥΚ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ..
Διαιτητές: Καρακώστας-Κοντογιάννης  
Κομισάριος: Ελευθεριάδης
Γήπεδο ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                      17:00    ΒΙΚΟΣ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ
Διαιτητές: Παζόλης-Παπαθωμά
Κομισάριος: Τζιμογιάννης
Γήπεδο ΦΑΡΣΑΛΩΝ                                 17:00   ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Τοκμακίδης
Κομισάριος: Μπεκιάρης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ                            17:00  ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. - ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ 
Διαιτητές: Θεοδώρου-Δαμίγος
Κομισάριος: Βόντζας
Γήπεδο ΔΑΚ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ               17:00  ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ -  ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 
Διαιτητές:  Εκίζογλου-Χρυσάφης
Γραμματεία:  Κόνιαλη – Μισιρλόγλου - Γούτη
Κομισάριος:  Κασαπίδης
Γήπεδο ΠΡΕΒΕΖΑΣ                                    17:00    ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖ. - ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Κομισάριος: Κηπουρίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ                          17:00   ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝ. - ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
Διαιτητές: Πετανίδου-Μαλτέσιος
Κομισάριος: Πλεξίδας

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (4ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΕΠΤΑΠΥΡΓΙΟΥ                            18:00  ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 
Διαιτητές:  Τσοκόλης-Παπαθανασίου
Γραμματεία:  Διμπιτούζης Π. – Φωστηρίδου - Κόντος  
Κομισάριος:  Πολυχρονίδης
Γήπεδο ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΘΕΣ.                       18:00  ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 
Διαιτητές:  Λελούδας-Γεωργούλης
Γραμματεία:  Ιακωβίδου – Καλογιαννίδης - Κούδας
Κομισάριος:  Τοζακίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΟΜΟΤΙΝΗΣ                      18:00  ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ -  ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ
Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
Κομισάριος: Γκουρτζελίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΣΕΡΡΩΝ                             18:00  ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ      
Διαιτητές: Τζίμα-Καρκαλέτσης
Κομισάριος: Γιαβρής
Γήπεδο ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ                            18:00   ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ - ΠΟ Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
Διαιτητές:  Κέτουλας-Δολγύρας
Γραμματεία:  Πασχαλίδου – Διαμαντοπούλου – Χ’’Ιωάννου
Κομισάριος:  Λαδένης
Γήπεδο ΔΑΚ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ                  18:00  ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ -  ΑΝ. ΑΚΤΗΣ ΖΕΦΥΡ
Διαιτητές:  Σιταρίδης-Παπαδόπουλος Χαρ.
Γραμματεία:  Μαρβάκη Σ.Ποντίκη Α. – Χαλκίδης – Μαρβάκης Κ.
Κομισάριος:  Δροσόπουλος
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ                18:00  ΜΠΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ  -  ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
Διαιτητές: Μπακάλης-Ζαχαριάδης
Κομισάριος: Λιρίδης

Κύπελο Ελλάδος Γυναικών Γ' Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες)
Γήπεδο ΒΟΥΛΑΣ                                    14:30  ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΟ ΔΑΦΝΗ
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Γρίβα
Κομισάριος: Ντίνος
Γήπεδο  ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ                         12:30  ΑΡΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Διαιτητές:  Ταρενίδης Κ.-Παπαγεωργίου
Γραμματεία:  Μούστος – Γιοβανούδα - Ράμπαντι
Κομισάριος:  Αστρεινίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                       17:30  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Φραγκούλη
Κομισάριος: Βιδάλης
  

ΤΡΙΤΗ 20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Γήπεδο NICK GALIS HALL                   21:00      Άρης - Ιρόνι Ναχαρίγια
Γραμματεία:  Μπέλλου – Τασιώνα – Αλεξανδρόπουλος - Μπουρνάς
Κομισάριος:  
ΤΕΤΑΡΤΗ 21 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Γήπεδο PAOK SPORTS ARENA         19:00    ΠΑΟΚ - Βαρέζε
Γραμματεία:  Παπαδόπουλος Κ. – Τσιρακίδου – Τουκμενίδου - Ζαφειριάδου
Κομισάριος:  


ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
        Οι γραμματείες στους αγώνες της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών που αναβάλλονται για την 11 και 14/1/2017, θα ισχύσουν  κανονικά οι ίδιες.
Να ενημερώνονται όλοι ότι.    
…….Στους Διεθνείς αγώνες, οι κριτές πρέπει να είναι στο γήπεδο μιάμιση ώρα ( 90 λεπτά ) πρίν από την έναρξη του αγώνα, για συντονισμό με διαιτητές και κομισάριο.
…..Στους αγώνες της Α1 Εθνικής κατηγορίας ανδρών και Διεθνείς, οι κριτές θα φορούν μαύρο σακκάκι, λευκό πουκάμισο και  γραβάτα, εκτός και αν η γηπεδούχος έχει δικές της μπλούζες που διαθέτει μόνο για τον αγώνα.
…..Σε όλους τους αγώνες Εθνικών Κατηγοριών  και Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών θα φορούν τους μέν ανοιξιάτικους και καλοκαιρινούς μήνες ασπρο πουκαμισο ή μπλουζακι , τους δε χειμερινούς σκούρο μπλέ μπουφάν.      
….  Υπενθυμίζεται η υποχρέωση, εάν κάποιος κριτής δεν έχει παρουσιαστεί 20 λεπτά πρίν από την έναρξη του αγώνα, ο χειριστής των 24’’ πρέπει να ενημερώνει οπωσδήποτε για την μη παρουσίαση.
….Δέν επιτρέπεται η αλλαγή καθηκόντων μεταξύ των οριζομένων κριτών.
….Κατα τη διάρκεια του αγώνα, ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ.