Η λίστα ιστολογίων μου

Πέμπτη, 19 Ιανουαρίου 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 21 ΕΩΣ 23 ΙΑΝ 2017




ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 21 ΕΩΣ 23 ΙΑΝ  2017
Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017
Γήπεδο Δ.Κ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ                                  17:00   ΤΡΙΚΑΛΑ   - ΑΡΗΣ        
Διαιτητές: Σώμος-Μπήτης-Διαμαντής
Κομισάριος: Τανατζής
Γήπεδο Ο.Α.Κ.Α.                                             17:00   ΑΕΚ - ΑΠΟΛΛΩΝ Π.     
Διαιτητές: Καρακατσούνης-Κατραχούρας-Παπαθανασίου
Κομισάριος: Βιδάλης
Γήπεδο ΚΓ.ΤΑΣΟΣ ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ                   17:00   ΚΥΜΗ   - ΛΑΥΡΙΟ
Διαιτητές: Αναστόπουλος Π.-Πουρσανίδης Κ.-Θεονάς
Κομισάριος: Δεσάρτης
Γήπεδο Π.Α.Ο.Κ.                                              17:00   ΠΑΟΚ - ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ    
Διαιτητές:  Πουρσανίδης Γ.-Ανδρικόπουλος-Παγώνης
Γραμματεία:  Δρακοπούλου – Καραγεωργόπουλος – Κεχαγιάς - Τσιουμλέκης
Κομισάριος:  Σιμητόπουλος
Γήπεδο ΚΓ. Μ.ΜΕΡΚΟΥΡΗ                              17:00   ΡΕΘΥΜΝΟ   - ΚΟΛΟΣΣΟΣ       
Διαιτητές: Σχινάς-Παντελίδης-Αναστόπουλος Αντ.
Κομισάριος: Μαχαιριανάκης
Γήπεδο Κ.Γ. Δ.ΤΟΦΑΛΟΣ                                19:15   ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ Π.- ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ     
Διαιτητές: Μάνος-Μπίκας-Σκούτας
Κομισάριος: Πίγκας
ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017
Γήπεδο Σ.Ε.Φ                                                  17:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΚΟΡΟΙΒΟΣ  
Διαιτητές: Καλδίρης-Ταρενίδης Στ.-Κάρδαρης
Κομισάριος: Τεφτίκης
ΛΟΙΠΕΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
Γήπεδο ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡ.                               17:00   ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ             
Διαιτητές: Γεωργιάδης-Συμεωνίδης-Λόρτος
Κομισάριος: Μπεκιάρης
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΕΥΚΩΝ                                    17:00  ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ  - ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 
Διαιτητές:  Τζαφλέρης-Παφίλης-Ταρενίδης Κ.
Γραμματεία:  Στεφανίδου – Μαρβάκη Σ. - Λεονταρά
Κομισάριος:  Μήτσιου
Γήπεδο ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ                                         17:00   ΗΡΑΚΛΗΣ -  ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝ.  
Διαιτητές:  Παναγιώτου-Δεσλής-Βαρδάλος
Γραμματεία:  Αρβανιτίδης – Κούρφαλη - Παραδείση
Κομισάριος:  Γκούμας
Γήπεδο 2 ΑΟΡΑΚΙΑ                                          17:00  ΗΡΑΚΛΕΙΟ  - ΑΜΥΝΤΑΣ
Διαιτητές: Ξενικάκης-Δαρλαμήτσος-Ευφραιμίδης
Κομισάριος: Μπορμπαντωνάκης
Γήπεδο ΜΕΤΣ Α                                                17:00   ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ -  ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 
Διαιτητές: Μακλογιάννης-Ραχιώτης-Αναστασίου
Κομισάριος: Γολεγού
Γήπεδο ΨΥΧΙΚΟΥ                                            17:00  ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ- ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
Διαιτητές: Μαλαμάς-Κωνσταντινόπουλος-Πιτσίλκας Β.
Κομισάριος: Σταύρου
Γήπεδο Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ                                        17:00   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928   
Διαιτητές: Κοντίλης-Μακρής-Μπανασάκης
Κομισάριος: Ορφανός
Γήπεδο ΕΣΠΕΡΟΥ                                            17:00   ΕΘΝΙΚΟΣ  -  ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ      
Διαιτητές: Πηλοϊδης-Ψαριανός-Θεοδωρόπουλος
Κομισάριος: Μαύρος

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Γήπεδο ΕΡΓΑΝΗΣ                                           14:00  ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ  -  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 
Διαιτητές: Μηλαπίδης-Ορφανός Ιορδ.
Κομισάριος: Μουζάκης Στ
ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017
Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΣΙΔ. ΣΤΑΘΜΟΥ                                   17:00  ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛ -  ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Σιταρίδης
Κομισάριος: Σαμαλής
Γήπεδο ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ                                         17:00  ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Τσιαπλής
Κομισάριος: Κουσαϊτης
Γήπεδο ΔΑΚ ΒΙΚΕΛΑΣ                                     17:00  ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡ. - ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ
Διαιτητές: Τζίμα-Τσιρτσιμάλης
Κομισάριος: Μελανίδης
Γήπεδο ΑΡΝΑΙΑΣ                                              15:00  ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ -  ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚ.
Διαιτητές: Τσοκόλης-Φούτζηλας
Κομισάριος: Δροσόπουλος
Γήπεδο ΧΡ. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛ.                              17:00   ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ - ΧΑΝΘ
Διαιτητές: Παπανικολάου-Κατωτικίδης
Κομισάριος: Σαλικίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ                                   17:00  ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ -  ΑΝΑΤΟΛΙΑ
Διαιτητές: Καρακάσης-Κωνσταντινίδου
Κομισάριος: Θεοδωρόπουλος
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ                             17:00  ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ - ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
Διαιτητές: Ζαχαρής-Παργιανόπουλος
Κομισάριος: Τζιοπάνος
Γήπεδο ΔΑΚ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ                              17:00  ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧ. - ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ  
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Εκίζογλου
Κομισάριος: Θωμόπουλος

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (3ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ                             14:30    ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ
Διαιτητές:  Χατζηχαρίσης-Δολγύρας
Γραμματεία:  Πασχαλίδου – Παληογιάννη - Τσιρακίδου
Κομισάριος:  Κασαπίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΜΕΛΙΚΗΣ                                    17:00    ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖ
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Γρεκός
Κομισάριος: Μελανίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ                                  17:00   ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ -   ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ
Διαιτητές: Θεοδώρου-Κοϊμτζόγλου
Κομισάριος: Βόντζας
Γήπεδο ΠΑΛΑΜΑ                                             17:00   ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ -  ΒΙΚΟΣ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ
Διαιτητές: Τοκμακίδης-Μαλτέσιος
Κομισάριος: Αγορογιάννης
Γήπεδο ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                            16:30   ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. ΠΟΛΥΚ
Διαιτητές: Παζώλης-Γκέκας
Κομισάριος: Μητσόπουλος
Γήπεδο ΑΙΓΙΝΙΟΥ                                             17:00    ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ -  ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ,
Διαιτητές: Καρκαλέτσης-Πράττος
Κομισάριος: Βάτσιος
Γήπεδο ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ                                 17:00   ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝ. - ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ
Διαιτητές: Καρακώστας-Κοντογιάννης
Κομισάριος: Κηπουρίδης

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (4ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ                                18:00  ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
Διαιτητές:  Μελανίδης-Ντόγκας
Γραμματεία:  Κόνιαλη – ΦωστηρίδουΔιμπιτούζης Α. - Γρούτα
Κομισάριος:  Αστρεινίδης
Γήπεδο ΔΙΑΒΑΤΩΝ                                      18:00   ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ - ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
Διαιτητές:  Πετανίδου-Σελεβός
Γραμματεία:  Ιακωβίδου – Νέδας - Χαλκίδης
Κομισάριος:  Σακελαρίου
Γήπεδο Ν.ΣΚΟΠΟΥ ΣΕΡΡΩΝ                      18:00  ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ  -  ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Βασιλόπουλος
Κομισάριος: Γιαβρής
Γήπεδο Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ                               18:00  ΠΟ Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ -  ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Λάλα
Κομισάριος: Παπαδόπουλος Ν
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΕΡΑΙΑΣ                                18:00  ΑΝ. ΑΚΤΗΣ ΖΕΦΥΡ. - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 
Διαιτητές:  Δαμίγος-Παπαδόπουλος Χ.
Γραμματεία:  Γιαγλής – Ντάγκας - Σκαλιστής
Κομισάριος:  Παπαγεωργίου
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΟΜΟΤΙΝΗΣ                           18:00  ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ -  ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Αγραφιώτης Ι.
Κομισάριος: Γκουρτζελίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ                       18:00  ΜΠΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ  -  ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χρυσάφης
Κομισάριος: Λιρίδης

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Γήπεδο Π.Α.Ο.Κ.                                            14:00  ΠΑΟΚ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Διαιτητές:  Καλογερόπουλος-Γερακίνης
Γραμματεία:  Γαλάνη – Ουσταμπασίδου - Βασιλείου
Κομισάριος:  Φωτιάδης
Γήπεδο ΕΠΤΑΠΥΡΓΙΟΥ                                  13:00  ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ  - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.
Διαιτητές:  Παπαγεωργίου-Δημάδης
Γραμματεία:  Κατρακυλίδου – Μαρβάκης - Ακριτίδης
Κομισάριος:  Παραλικίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                14:30  ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ  - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 
Διαιτητές: Κονταράτος-Σιδερής
Κομισάριος: Ντάβαρης
Γήπεδο Γ.ΓΕΝΗΜΑΤΑΣ                                  13:00  ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ -  ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ.
Διαιτητές: Πολυχρόνης-Χρηστίδης Ηλ.
Κομισάριος: Ελευθεριάδης
Γήπεδο  ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ                               13:00  ΑΡΗΣ  - ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
Διαιτητές:  Παπαγερίδης-Μπακάλης
Γραμματεία:  Μπεκιάρης – Παπαδόπουλος Κ. - Λιούτσιας
Κομισάριος:  Λαδένης
  
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
Γήπεδο ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡ.                        14:00 ΟΛΥΜΠΙΑ  ΛΑΡΙΣΑΣ - ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Χατζηκώστας
Κομισάριος: Σταμάτης
Γήπεδο ΕΑΚ ΒΟΛΟΥ                               12:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. - ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ
Διαιτητές: Γεωργούλης-Γκούτας
Κομισάριος: Γκουντέλιας
Γήπεδο Δ. ΚΡΑΧΤΙΔΗΣ                            14:00 ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΑΝΑΓΕΝ. Ν.ΡΥΣΙ  
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Γιαννούλης Αν.
Κομισάριος: Λιρίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΥΛΑΙΑΣ                            13:30 ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛ 
Διαιτητές:  Παπαθωμά-Λελούδας
Γραμματεία:  Σωτηριάδου – Δαγδηλέλη - Κωστής
Κομισάριος:  Τοζακίδης
Γήπεδο ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                    14:00  ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ.
Διαιτητές: Ιορδανίδης-Θωμόπουλος
Κομισάριος: Τζιμογιάννης
Γήπεδο ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ                               14:00 ΗΡΑΚΛΗΣ -  ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ
Διαιτητές:  Λαδάς-Θεοδωρίδης
Γραμματεία:  Ντουβαλέτης – Κιλαζίδου - Κωστοπούλου
Κομισάριος:  Καυχίτσας


ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
  Να ενημερώνονται όλοι ότι.    
…….Στους Διεθνείς αγώνες, οι κριτές πρέπει να είναι στο γήπεδο μιάμιση ώρα ( 90 λεπτά ) πρίν από την έναρξη του αγώνα, για συντονισμό με διαιτητές και κομισάριο.
…..Στους αγώνες της Α1 Εθνικής κατηγορίας ανδρών και Διεθνείς, οι κριτές θα φορούν μαύρο σακκάκι, λευκό πουκάμισο και  γραβάτα, εκτός και αν η γηπεδούχος έχει δικές της μπλούζες που διαθέτει μόνο για τον αγώνα.
…..Σε όλους τους αγώνες Εθνικών Κατηγοριών  και Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών θα φορούν τους μέν ανοιξιάτικους και καλοκαιρινούς μήνες ασπρο πουκαμισο ή μπλουζακι , τους δε χειμερινούς σκούρο μπλέ μπουφάν.      
….  Υπενθυμίζεται η υποχρέωση, εάν κάποιος κριτής δεν έχει παρουσιαστεί 20 λεπτά πρίν από την έναρξη του αγώνα, ο χειριστής των 24’’ πρέπει να ενημερώνει οπωσδήποτε για την μη παρουσίαση.
….Δέν επιτρέπεται η αλλαγή καθηκόντων μεταξύ των οριζομένων κριτών.
….Κατα τη διάρκεια του αγώνα, ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ.